Eesti Rahvatantsukeskus on mittetulunduslik ühendus, mis loodi 2010. aastal meeste tantsupeo korraldajate MTÜ Tarvanpää Selts, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse (endine Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus) algatusel, et koondada ühisesse sotsiaalvõrgustikku kõik Eestis rahvatantsuvaldkonnas tegutsevad inimesed ja kooslused.
Eesti Rahvatantsukeskus on rahvatantsijate infokanal. Keskuse eesmärk on siduda kõik Eesti rahvatantsu puudutavad üritused ja ettevõtmised ühte virtuaalsesse infovälja, olgu tegemist tantsurühma või mõne katusorganisatsiooni algatusega. Samuti on Rahvatantsukeskuse oluline osa tantsupanga ja tantsumuusikate kogud, mille otsimootor võimaldab leida infopankadest rahvatantsude kirjeldusi koos saatemuusikaga. Eesti rahvatantsude kirjelduste ja muusikate digiteerimise protsess on tulevikku vaatav arengusuund, mis lihtsustab rahvatantsuvara kasutamist ja kättesaadavust.
Lisaks toimib Eesti Rahvatantsukeskus koostöös erinevate partneritega ka üle-eestiliste ja väiksema skaalaga ürituste organiseerimis- ja tugistruktuurina.

 

MTÜ Eesti Rahvatantsukeskuse kontaktid:

postiaadress: Posti 4a, 44307 Rakvere
e-post: rahvatantsukeskus@gmail.com
facebookis: http://www.facebook.com/rahvatantsukeskus

esindaja: Kaoke Reineberg
e-post: kaokereineberg@gmail.com
telefon: +372 5330 5715